Įmonės veiklos sustabdymas

Įmonės veiklos sustabdymas reiškia, kad tam tikrą periodą įmonė yra pripažįstama veiklos nevykdančiu ūkio subjektu ir yra laikinai atleidžiama nuo mokesčių deklaracijų VMI pateikimo. Įmonė kaip juridinis asmuo neuždaroma ir neišnyksta, bet veiklos sustabdymo periodu atleidžiamas įmonės vadovas bei kiti darbuotojai, įmonė išregistruojama iš PVM registro. Svarbu paminėti, kad norint laikinai sustabdyti veiklą, įmonė negali turėti pradelstų įsipareigojimų valstybei ar kreditoriams.

Apskaita.lt teikia laikino įmonės veiklos sustabdymo dokumentų sutvarkymo paslaugą savo buhalterinės apskaitos klientams. Susisiekite ir nemokamai pakonsultuosime dėl jūsų konkretaus verslo atvejo – ar Jūsų verslui naudingiau veiklos sustabdymas, ar vis tik likvidavimas.

Įmonės veiklos sustabdymas

Įmonės veiklos sustabdymo būtinos sąlygos

4 pagrindinės priežastys, kada galimas laikinas įmonės veiklos sustabdymas. 

  • įmonėje nedirba nei vienas darbuotojas;
  • nevykdomi sandoriai;
  • negaunama jokių pajamų;
  • nepatiriama išlaidų.

Sprendimą laikinai sustabdyti įmonės veiklą priima akcininkai. Tokios įmonės veiklą galima atnaujinti pasibaigus VMI nurodytam laikino sustabdymo periodui (esant poreikiui veiklą galima atnaujinti ir anksčiau).

Kada įmonės laikinai sustabdo savo veiklą?

Keletas pavyzdžių, kodėl verslo savininkai gali norėti laikinai sustabdyti savo įmonės veiklą.

  • sezoninis darbas,  
  • laikini sunkumai,
  • verslo savininkas turi kitų planų (pvz., laikina pertrauka nuo verslo, kelionė aplink pasaulį, sveikatos sunkumai ar kt.),
  • laikinai neaktualus verslas (pvz., ekonominė krizė ir teikiamos paslaugos dabar neaktualios),
  • poreikis sukaupti lėšų (pritrūkus apyvartinių lėšų verslo savininkas kurį laiką dirba kitą darbą ir kaupia lėšas).

Jei turite dvejonių dėl verslo uždarymo ar sustabdymo, kreipkitės į apskaita.lt verslo konsultantą nemokamai aptarti susidariusią situaciją ir galimas išeitis.

Kaip suforminamas laikinas veiklos nevykdymas?

Laikinas veiklos nevykdymas nustatomas užpildant prašymą VMI svetainėje “Mano VMI”. Prašymą užpildyti gali įmonės vadovas arba buhalteris. Jei esate apskaita.lt buhalterinių paslaugų klientas, laikiną veiklos nenykdymą sutvarkys Jums dedikuotas buhalteris. Prašymas “Laikinas veiklos nevykdymas, atleidimas nuo deklaracijų teikimo” pildomas dvejais atvejais, kai norima:

  • pateikti pranešimą apie laikiną įmonės veiklos nevykdymą, 
  • pateikti pranešimą laikinai atleisti nuo mokesčių deklaracijų ir (arba) kitų dokumentų pateikimo, kai mokesčių mokėtojas nesudaro arba nevykdo jokių sandorių, nevykdo atsiskaitymų su ūkio subjektais ir negauna pelno (įskaitant pelno nesiekiančių vienetų gaunamą paramą), išskyrus mokesčių mokėtojo banko sąskaitose esamų piniginių lėšų palūkanas. 

Pildant prašymus, VMI gali paprašyti pateikti papildomus dokumentus. Svarbu paminėti, kad nuo deklaracijų atleidžiama tik už pilną mokestinį laikotarpį. 

Laikinas veiklos sustabdymas tinka ne visais atvejais, kartais geresnis pasirinkimas gali būti įmonės likvidavimas. Jei turite dvejonių ir norite pasitarti, susisiekite su apskaita.lt konsultantu. 

Apskaita.lt klientų atsiliepimai

Mūsų komanda teikia buhalterinės apskaitos, konsultacijų bei verslo teisės paslaugas (steigiame įmones, jas pertvarkome, keičiame vadovus, likviduojame ir atliekame kitas paslaugas). Džiaugiamės patenkintais klientais ir jų geru vertinimu!

Susisiekite nemokamai konsultacijai

Norite laikinai sustabdyti įmonės veiklą? O gal neapsisprendžiate, kas geriau – verslo sustabdymas, likvidavimas ar bankrotas? Skambinkite dabar nemokamai pasitarti!