MB steigimas

MB steigimas internetu

Mažoji bendrija yra viena populiariausių verslo formų Lietuvoje, pasižyminti lankstumu, paprastu valdymu, ribota atsakomybe ir kiek mažesniais mokesčiais. Steigiant MB taikomas minimalus 1€ reikalavimas pradiniam įnašui. , MB steigimas internetu yra pigus ir greitas, trukmė 2-3 d.d. 

MB steigimas su apskaita.lt yra patogus ir lengvas, viskuo pilnai pasirūpinsime:

 • steigimas vyksta el.būdu – neišeinant iš namų;
 • konsultacija dėl teisinės formos pasirinkimo;
 • pavadinimo rezervavimas;
 • buveinės adreso registravimas (kaip patogiau, Jūsų arba mūsų adresu);
 • registracija PVM mokėtoju (patarsim, ar reikia);
 • svarbiausių dokumentų pavyzdžiai ir konsultacijos.

Ko reikia iš Jūsų? Užpildyti anketą internetu (pavadinimas, adresas, MB steigėjai – nariai ir pan.) ir turėti elektroninį parašą. Visa kita palikite mums. Jei norite nemokamai pasikonsultuoti, susisiekite Jums patogiu būdu arba galite iškart užsakyti steigimo paslaugą internetu. 

MB steigimas

MB steigimo kaina

189 00
(įskaitant PVM)
 • Konsultacija dėl teisinės formos
 • Pavadinimo rezervavimas
 • Buveinės adreso registravimas
 • Įmonės įregistravimas juridinių asmenų registre
 • Atsiunčiami svarbiausi dokumentai
Būtina turėti elektroninį parašą.
INTERNETU

MB buveinės adresas

Buveinės adresas (registracijos adresas) yra privalomas kiekvienam juridiniam asmeniui. Steigiant įmonę, būtinas patalpų savininko (-ų) sutikimas. Tokiu atveju visi patalpų savininkai turi turėti elektrinonį parašą. Jei neturite, kur įregistruoti naują įmonę, ar patalpų savininkai nenori išsiimti mobilaus parašo, galime pasiūlyti pasinaudoti mūsų buveinės adreso paslauga. Kokiu adresu registruoti įmonę, galėsite pasirinkti pildydami įmonės steigimo anketą

Registracija Jūsų adresu

 • Patalpa, kurioje registruojama MB buveinė, turi būti įregistruota Nekilnojamojo turto registre. Patalpų paskirtis nesvarbi (teisės aktuose nėra  konkrečiai nenumata). 
 • Visi patalpų savininkai turi elektroninį parašą (Registrų centrui tinka mobilus el. parašas arba RC USB raktas). 
 • Įmonės steigimo anketoje nurodykite buveinės adreso savininkus. 

Buveinės adreso paslauga

 • Suteiksime buveinės adresą Jūsų įmonei Kauno mieste. Korespondenciją galite atsiimti mūsų biure Jonavos g. 20, Kauno centre.
 • Sutikimą registruoti Jūsų įmonę elektroniniu būdu pasirašome per 1 darbo valandą.
 • Paslaugos kaina 1 metams – 59 € (su PVM). 
 • Po metų paslaugą galima pratęsti arba įmonę perregistruoti kitu adresu. 

MB steigimas - kaip viskas vyksta

Nauja įmonė įsteigiama elektroniniu būdu. Steigimo metu, kuris trunka 2-3 d.d., keletą kartų susisieksime telefonu. Jei iškiltų klausimų, visada galėsime susiskambinti pasitarti.

Įmonės steigimo anketa
 • Internetu užpildote trumpą anketą (koks pavadinimas, kas steigėjai, koks registracijos adresas ir pan.).
 • Jei reikia, susisiekiame nemokamai konsultacijai. 
Sutvarkome dokumentus
 • Mes parengiame ir pateikiame atsakingoms institucijoms visus reikiamus dokumentus.
 • Steigėjas (-ai) elektroniniu parašu patvirtina įmonės steigimą.
Įmonė įsteigta
 • Atsiųsime Jūsų naujos įmonės steigimo dokumentus. 
 • Informuosime kokius žingsnius žengti toliau.
 • Suteiksime pavyzdinius įmonės valdymo dokumentus verslo pradžiai (sutartys, formos, pranešimai).

PVM registravimas

Įmonės registravimas PVM mokėtojų registre yra privalomas šiais atvejais:

 • kai įmonės per paskutinius 12 mėn. gaunamos pajamos iš veiklos didesnės už 45 000 €;
 • per kalendorinius metus įmonė įsigyja prekių iš kitų ES valstybių narių už daugiau kaip 14 000 €.

Dažnai įmonės iš anksto registruojasi PVM mokėtojų registre. Jei pageidausite, naują įmonę galime užregistruoti PVM mokėtoju. Nemokamos konsultacijos metu patarsime, ar verta iš anksto registruotis PVM mokėtoju, ar vis tik apsimoka palaukti, kol pasieksite 45 000 € apyvartą.

PVM registravimo paslaugos kaina – 79 € (su PVM). Paslaugos trukmė ± 1 sav. PVM registraciją galite užsakyti steigdami įmonę (pažymėkite anketoje) arba kaip atskirą paslaugą. 

Apskaita.lt klientų atsiliepimai

Mūsų komanda teikia buhalterinės apskaitos, konsultacijų bei verslo teisės paslaugas (steigiame įmones, jas pertvarkome, keičiame vadovus, likviduojame ir atliekame kitas paslaugas). Džiaugiamės patenkintais klientais ir jų geru vertinimu!

Osvaldas Ponelis
Osvaldas Ponelis
2024-03-06
Labai operatyvu, paprasta ir lengvai bendraujama, beveik nepajudinau pirsto likviduodamas imone. Esu labai patenkintas paslaugomis.aciū!
................
................
2024-02-23
Bendradarbiavimas su šia įmone buvo l.sklandus ,be problemų. Viskas buvo atlikta greitai ,laiku .Galiu drąsiai rekomenduoti .Ačiū. L.König
Nedas Križanauskas
Nedas Križanauskas
2024-01-22
Užsakiau paslaugas, įvyko viskas sklandžiai ir gerai.
Jolanta Mickuviene
Jolanta Mickuviene
2024-01-05
Esu labai patenkinta suteiktomis. Labai kompetentingos konsultacijos (ne tik "gyvai susirašinėjant atsako iš karto, bet visada atsiliepia į skambučiu) Darbuotojai kvalifikuoti ir jų operatyvus darbas. Man paslaugas suteikė per 2 d.d. (įmonės registravimas). Nuoširdžiai rekuomenduoju rinkti Apskaita.lt
Laura Bagdonienė
Laura Bagdonienė
2024-01-03
Profesionalus, išsamus bendradarbiavimas.
Kęstutis A
Kęstutis A
2023-12-01
Rekomenduoju.Atliko įmonės likvidavimą nepriekaištingai,išsamiai išaiškino visą eigą.Ačiū.
Donat pauliuk
Donat pauliuk
2023-11-17
Viskas OK :)
Raimonda Janauskiene
Raimonda Janauskiene
2023-09-26
Ačiū už puikiai suteiktas paslaugas. 100% rekomenduoju! Būtinai ir toliau naudosiuosi Jūsų paslaugomis.

D.U.K.

Mažoji bendrija - tai ribotos atsakomybės juridinis asmuo. MB gali steigti tik fiziniai asmenys, narių skaičius nuo 1 iki 10. 

 

MB privalumai

 • Ribota atsakomybė - jei verslui nepasiseka, MB nariai (steigėjai) savo asmeniniu turtu neatsako už prievoles (rizikuoja tik į MB įneštu turtu).
 • Pradinis įnašas - 1 € ar daugiau. 
 • MB galima parduoti arba narys gali pasitraukti iš verslo, perleidžiant akcijas kitiems;
 • MB mokesčių lengvata: lengvatinis PVM 5% tarifas, jeigu: vidut. darbuotojų skaičius ≤10 asm.; metinės pajamos neviršija 300 000 €.
 • MB nariai (steigėjai) gali dirbti be darbo sutarties, neturėdami darbo santykių.  Lėšas asmeniniams poreikiams iš MB galima gauti: išsimokant pelną avansu; išsiimant lėšas asmeniniams poreikiams.
 • MB gali dirbti neribotas skaičius darbuotojų (nesumaišykite, narių kiekis iki 10, bet darbuotojų gali dirbti kiek tik reikia). Šiai verslo formai nėra ir kitų ribojimų, tokių kaip apyvartos, pelno ar kapitalo dydis.
 • MB nariai gali paskirstyti pelną tiek už MB finansinius metus, tiek už trumpesnį laikotarpį. 

Trūkumai: 

 • Sunkiau pritraukti investicinį kapitalą (nariu negali būti juridinis asmuo).  
 • MB nariai negali dirbti savo įmonėse pagal darbo santykius, t.y. pasirašant įprastą darbo sutartį. Nors MB nariai gali išsimokėti įmonės lėšas asmeniniams poreikiams, sumokant PSD ir VSD įmokas, tai neprilygsta pilnateisiams darbo santykiams dirbant pagal darbo sutartį.
 • Buhalteris ar apskaitos įmonė nėra privaloma, bet rekomenduojama. Kai kuriais atvejais MB apskaita yra paprastesnė nei UAB (pvz., kai MB neturi darbuotojų ar kai nemoka PVM, galima vesti metinę buhalteriją).
 • MB pelnas tarp narių skirstomas proporcingai įnešto nario įnašo dydžiui. MB nuostatuose gali būti nustatyta kitokia pelno paskirstymo  nariams tvarka. Tam tikrais atvejais, kai steigiant MB įnešti nevienodi nario įnašai arba auginant verslą įdėta nevienodai pastangų, galimas kiek sudėtingesnis pelno paskirstymas tarp bendrijos steigėjų.

Jei dvejojate ir norėtumėte pasitarti, susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai - patarsime, kuri juridinė forma tinkamiausia Jūsų naujam verslui

Steigiant naują įmonę, sukuriamas jos pavadinimas. Ar pageidaujamas įmonės pavadinimas laisvas, galima pasitikrinti šioje Registrų centro svetainėje. Jei steigiate įmonę su mūsų pagalba, galėsime patikrinti, ar norimas pavadinimas laisvas.

Buveinės adresas (registracijos adresas) yra privalomas kiekvienam juridiniam asmeniui. Steigiant naują įmonę elektroniniu būdu, būtinas patalpų savininko (-ų) sutikimas, kuris pasirašomas mobiliu parašu.

Buveinės adresu gali būti fiziniam ar juridiniam asmeniui priklausančios patalpos. Žemės sklypas ar garažo adresas netinka. 

Už papildomą mokestį Jūsų įmonei galime suteikti buveinės adresą. Laiškus atsiimti galima mūsų biure adresu Jonavos g. 20, Kauno centre. Sužinokite plačiau apie buveinės paslaugą ir kainą. 

Naujo juridinio asmens steigėjui (-ams) ir buveinės savininkams būtina turėti elektroninį parašą (mobilus el. parašas, Registrų centro USB raktas). Jei el. parašo neturite, paprasčiausiai ir greičiausiai galima užsisakyti mobilų el. parašą pas mobilaus ryšio operatorių (Telia, Bitė, Tele2 ar kt.), kurio paslaugomis naudojatės.

Šis mobilus el. parašas bus reikalingas ir ateityje vykdant įmonės veiklą (pvz., teikiant deklaracijas, pasirašant dokumentus, jungiantis prie valstybinių institucijų).

Steigiant įmonę elektroniniu būdu, Smart ID netinka - Registrų centre elektroniniu būdu dokumentus galima tvirtinti tik mobiliu parašu arba specialiu Registrų centro USB raktu. 

Nuo 2013 metų Lietuvoje antspaudas įmonei nebeprivalomas, tad steigiant naują įmonę (tiek MB, tiek UAB ir kt.) dėl jūsų patogumo rekomenduojame jo nesidaryti.

Keletas privalumų, kodėl  nerekomenduojame gamintis antspaudo: nereikia jo saugoti, pranešt policijai jei pametat, likviduojant įmonę nereikia jo naikinti, o svarbiausia – nereikia įmonės vadovui antspaudo nuolat nešiotis su savimi. Dokumentai, pasirašyti tam teisę turinčio įmonės darbuotojo ar įgalioto atstovo, turi teisinę galią be antspaudo.

Įmonės steigimas per notarą rekomenduojamas retais atvejais, kadangi toks steigimo būdas yra brangesnis (papildomai prisideda ±150€ notaro mokesčiai už dokumentų tvirtinimą) ir ilgiau užtrunka (+1 sav. ir daugiau). Dažniausiai naujo verslo steigėjai renkasi paprastesnį ir pigesnį įmonių steigimą internetu, kuris trunka vos 2-3 d. 

Keletas atvejų, kai rekomenduojame steigimą per notarą:

 • kai steigėjas (-ai) nenori išsiimti mobiliojo parašo (rekomenduojame išsiimti mobilųjį parašą, užtruksite vos keletą minučių nuvykę pas savo mobilaus ryšio operatorių. Be to, mobilus parašas bus reikalingas įmonės vadovui organizuojant MB veiklą).
 • kai MB steigėjai yra užsieniečiai;
 • kai MB steigimo dokumentuose numatytas nestandartinis įmonės valdymas (dalyvių balsų skaičiaus, pelno paskirstymas).

Susisiekite nemokamai konsultacijai

Norite įsteigti UAB ir turite klausimų? Susisiekite su apskaita.lt konsultantu pasitarti, ar ši veiklos forma tinkamiausia Jūsų verslui. Norėdami užsakyti naujos UAB steigimo paslaugą, užpildykite steigimo anketą